![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_sa2P-lYvPTBHqhIX_i8e-4o4-jIXQP85YREOA8nqHfhcCn8roxjkZeZTc5EUsDuUzl3geYuJ_dQ_3WghBC54EsQcFlWkCN_JuE8VpW=s0-d)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Owner/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-6.jpg)
I have a question for a loyal readers. I had some extra time to browse some of our
competition this morning (which almost never happens), and I came across some other valentine's treats (as I would expect), but holy cow - they are selling these conversation hearts for $4.95 a piece! We sell
ours for $0.75 a piece. We've always tried to create a balance with cute, healthy, and value - probably with the most emphasis on healthy and value. We have always thought quality treats should be available to everyone - mutts and pure breeds alike.
Is this a normal price? Are we charging way too little for our treats? Would you guys pay $4.95 for a conversation heart dog treat? We could dip them in carob with pink lettering just as easy for the same cost - would you rather see some of those? Or do you think what we sell is just right? Please weigh in!
No comments:
Post a Comment